Spacerkiem po Lubartowie

W okresie czerwiec – wrzesień 2021 r. Muzeum Ziemi Lubartowskiej w Lubartowie we współpracy z Punktem Informacji Turystycznej zorganizowało cykliczne, darmowe  zwiedzanie miasta z przewodnikiem.

O Lubartowie i jego historii opowiadała dr Ewa Sędzimierz, Dyrektor Muzeum Ziemi Lubartowskiej, regionalistka, historyk i znawca dziejów miasta. W trzech kolejnych spotkaniach wzięło udział blisko 60 osób, które wędrowały po Lubartowie, odwiedzając największe zabytki miasta w tym pałac Sanguszków, park miejski im. Książąt Sanguszków, kościół św. Anny, zabytkowy rynek czy tzw. „żydowski Lubartów”.

Zainteresowanie zwiedzaniem miasta z przewodnikiem było duże, a ilość miejsc na poszczególnych wycieczkach ograniczona dlatego Muzeum podjęło decyzję o kontynuowaniu tej inicjatywy również w przyszłym roku tak, aby każdy chętny mieszkaniec miasta miał okazję wziąć w niej udział.