W dniu 30 stycznia w Muzeum Ziemi Lubartowskiej odbyło się spotkanie podsumowujące wystawę czasową „Włodzimierz Sławosz Dębski żołnierz, artysta, kustosz wołyńskiej pamięci”, którą można było obejrzeć w salach Muzeum od października 2019 r. do stycznia 2020.
W spotkaniu, które poprowadziła dyrektor Muzeum Ewa Sędzimierz, wziął udział zastępca burmistrza Jakub Wróblewski. Licznie przybyli mieszkańcy, w tym członkowie Lubartowskiego Towarzystwa Regionalnego, Uniwersytetu Trzeciego Wieku oraz Klubu Seniora działającego przy Lubartowskim Ośrodka Kultury oraz młodzież ze Szkoły Podstawowej nr 3 im. Piotra Firleja, wysłuchali „Kaprysu Polskiego” Grażyny Bacewicz na skrzypce solo w wykonaniu uczennicy Szkoły Muzycznej im. T. Szeligowskiego w Lublinie. Spotkanie miało charakter wspomnieniowy. Profesora Dębskiego jako nauczyciela, dyrektora szkoły, muzyka a zwłaszcza badacza folkloru wspominali ludzie, którzy z tym aspektem Jego działalności się zetknęli. poznali Go, mieli okazję współpracować. Do naszego miasta przybyła grupa kilkunastu osób reprezentujących środowisko UMCS (katedrę językoznawstwa, z którą Pan Profesor wydawał monumentalne wydawnictwa muzyczne, w tym sześciotomową pracę „ Polska pieśń i muzyka ludowa – Lubelskie”), Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Tadeusza Szeligowskiego (którą zorganizował i był pierwszym dyrektorem) oraz Muzeum Wsi Lubelskiej (w którym W. Dębski stworzył ogromny i unikatowy zbiór lubelskiego folkloru muzycznego – nagrania instrumentalne i wokalne, transkrypcje i zapisy partyturowe, dokumentacja fotograficzna). W spotkaniu uczestniczyły przedstawicielki rodziny z wnuczką p. Ulesławą Lὒbek, a także Ewa Strawa, uczennica Profesora Dębskiego.
Wypowiedzi poszczególnych osób pozwoliły na wzbogacenie wiedzy na temat życia i działalności Włodzimierz Dębskiego, człowieka wielu pasji i talentów, z ogromnym poczuciem humoru i dystansem, cieszącego się wielkim autorytetem i poważaniem we wszystkich środowiskach, w których przyszło Mu działać.