Wieczór z historią – Noc Muzeów w Lubartowie

Muzeum Ziemi Lubartowskiej wraz z Muzeum Parafialnym oraz Lubartowskim Towarzystwem Regionalnym zapraszają na:

WIECZÓR Z HISTORIĄ

organizowany w ramach ogólnopolskiej Nocy Muzeów dnia 18 maja (sobota)

w programie:

18.00 – Muzeum Parafialne:
* koncert muzyki dawnej
* spotkanie z…: Gracjan Wereżyński

18.30 – 20.00 – Muzeum Ziemi Lubartowskiej:
* wstęp do historii miasta
przedszkolaki z wizytą w muzeum
* Gra Poszukujemy „człowieczka z pałacu”
Z historii Lubartowa – wystawa stała

18.30 – 20.00 – Muzeum Parafialne:
470 lat parafii lubartowskiej – wystawa stała

18.30 – 20.00 – Starostwo Powiatowe:
Pałac Sanguszków – zwiedzanie sali rycerskiej (w grupach co 30 min.)

W POSZUKIWANIU CZŁOWIECZKA Z PAŁACU – gra terenowa

Wanda Śliwina w swoich wspomnieniach zapisała, że przez wiele dziesięcioleci krążyły w mieście dziwne opowieści o tajemniczym człowieczku z pałacu – niedużym, na czarno ubranym panu z cylindrem na głowie, który od czasu do czasu ukazywał się w byłej sali bibliotecznej a następnie wychodził na główną klatkę schodową pałacu i znikał.
Lubartowskie matki straszyły swe dzieci: „jak będziesz niegrzeczny to przyjdzie człowieczek i cię ze sobą zabierze”.
Dziwna postać pojawiająca się ni stąd ni zowąd w pałacu była przedmiotem żywych dyskusji i domysłów wielu Lubartowian.
Któregoś dnia tajemniczego pana w cylindrze ujrzała grupa dzieci , które po  skończonych lekcjach w pobliskiej szkole wracały do domów.
Kogo zobaczyły?
Kto był tajemniczym człowieczkiem z pałacu w międzywojennym Lubartowie?
Odpowiedź na to pytanie odnajdą ci, którzy 18 maja 2019 r. wezmą udział w grze terenowej organizowanej przez Muzeum.