Ziemia Lubartowska w twórczości regionalistów

Muzeum Ziemi Lubartowskiej zaprasza na kolejną wystawę czasową przygotowaną w salach ekspozycyjnych placówki.

Na okres wakacji, czasu letniej kanikuły, relaksu, wypoczynku, odwiedzin i powrotów prezentujemy wystawę zatytułowaną ZIEMIA LUBARTOWSKA W TWÓRCZOŚCI REGIONALISTÓW

Stanowi ona swoiste preludium do tegorocznych obchodów 65. rocznicy powstania Lubartowskiego Towarzystwa Regionalnego , stowarzyszenia, skupiającego miłośników regionu – ludzi różnych profesji i zawodów, pełnych rozlicznych zainteresowań i pasji, również artystycznych, dla realizacji których Ziemia Lubartowska bywa inspiracją i natchnieniem.

Za motto wystawy posłużyły słowa poetki Anny Cyfrowicz – Tabaczyńskiej:

„Choćbyś świat cały zwiedził i cały poznał –
Nigdzie nie  znajdziesz piękniejszych doznań,
Jak na naszej lubartowskiej ziemi…”

Na  wystawie można obejrzeć prace 28 twórców, reprezentujących różne pokolenia regionalistów. Są wśród nich zarówno założyciele Towarzystwa, organizujący ruch regionalny w Lubartowie, jak i członkowie zasilający jego szeregi w kolejnych latach i dziesięcioleciach. Są także miłośnicy regionu formalnie niezrzeszeni, ale w swej twórczości inspirujący się pięknem Ziemi Lubartowskiej.

Wystawę  można zwiedzać w okresie wakacyjnym, tj. od  29 czerwca do 31 sierpnia 2020 r.

Plakat Ziemia Lubartowska w twórczości regionalistów

Ziemia Lubartowska w twórczości regionalistów