Książka roku 2019

Po raz XIII Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. Hieronima Łopacińskiego w Lublinie zorganizowała konkurs na książkę roku. Prace oceniane były w trzech kategoriach: Lublin, Lubelszczyzna, Prace wydawane przez biblioteki województwa lubelskiego. Do konkursu zgłoszono 53 publikacje.

Miło nam poinformować, że w kategorii Lubelszczyzna Wawrzyn Pawła Konrada otrzymała wydana przez Urząd Miasta monografia Lubartów w dziejach. Podsumowanie konkursu i wręczenie wyróżnień odbyło się 15 maja 2019 r.

z recenzji prof. dr hab. Janusza Wrony:

„Na mapie monografii miast Lubelszczyzny pojawiła się wyjątkowo cenna pozycja poświęcona dziejom Lubartowa od pradziejów do czasów współczesnych (2015) W ten sposób jedno z ważniejszych miast powiatowych woj. Lubelskiego posiadające bardzo ciekawą i złożoną historię doczekało się pełnego naukowego opracowania.

Monografia ma również wymiar głęboko humanistyczny, pokazuje i utrwala w pamięci społecznej aktywność ludzi, którzy odgrywali wybitną rolę w dziejach miasta i okolic. Bowiem bieg dziejów determinuje po części i wola ludzi, i obiektywne prawa historii. Na uwagę zasługuje również staranny stan edytorski monografii. Skład tekstu jest wykonany w sposób staranny oraz poprawny pod względem zarówno technicznym jak i językowym zaś kompozycja graficzna książki w mojej opinii łączy w sobie estetykę i funkcjonalność.”

Muzuem Lubartów Monografia Książka Roku 2019

aktualności