Jubileusz 50– lecia MZL w dworku

Dnia 16 września 2020 r. Muzeum Ziemi Lubartowskiej obchodziło jubileusz 50– lecia działalności w dworku przy ul. Kościuszki 28.

Na spotkanie przybyli przedstawiciele Muzeum Lubelskiego w Lublinie, urzędu miasta Lubartów, muzealnicy – emerytowani kierownicy placówki: Anna Żmuda i Longin Tokarski, prezes UTW,  przedstawiciele jednostek kultury i edukacji Miasta Lubartów, regionaliści z prezes Zarządu LTR Marią Kozioł na czele.

W trakcie spotkania otwarta została jubileuszowa wystawa „Z kart lubartowskiego regionalizmu” oraz  zaprezentowano okolicznościowe wydawnictwo. Nie obyło się bez jubileuszowego tortu.

aktualności